MIRKA LUBERDOVÁ

SUPERlady

Práca výživovej poradkyne je jej hobby a súčasne životným štýlom. Je presvedčená, že zdravou stravou vieme vo svojich životoch ovplyvniť množstvo aspektov. Jej životný príbeh je toho dôkazom. Na vlastnom tele si hladovaním a nesprávne zvolenou a nevyváženou stravou zažila spomalenie metabolizmu na minimum tak, že telo sa následne správalo ako v krízovom režime.

Zničila si na mnoho rokov imunitu sebavedomie a hlavne sebaúctu, aby ponorením až na dno dostala novú šancu na životný reštart. Trvalo roky, kým začala nielen vyzerať tak ako pred tým, ale hlavne sa cítiť opäť dobre vo svojej koži. Absolútnou skúškou v jej živote – až na samú dreň bolo prepuknutie akútnej lymfoblastickej leukémie u jej vtedy len 18-mesačného synčeka. Vtedy sa všetka jej pozornosť obrátila na liečbu a liečenie, ktorá vyústila až do transplantácie kostnej drene.

grey-quotation-marks-hi

Cieľom je zosúladiť myseľ a telo, nebojovať, vnímať a počúvať sa. Predsa všetci chceme, aby nám bolo vo vlastnom tele na tomto svete dobre.

Mirka Luberdová

Aj toto obdobie však prekonala. Dnes je šťastnou mamou svojich 2 ratolestí, jedlo si vychutnáva tak ako nikdy predtým a svojimi príspevkami, blogmi, účinkovaním v televíznych reláciách – momentálne tiež ako jedna z tvári projektu TV Markíza HÝB SA SLOVENSKO je inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí sú ešte na začiatku svojej cesty objavovania zdravého vzťahu k sebe samému skrz jedlo.

Verejnosť Ťa už istý čas vníma ako človeka, ktorého špecializáciou je výživa a zdravý životný štýl. Nie je Ti len ,,prácou”, ale je aj Tvojim hlbokým vnútorným nastavením, ktorým už roky sama žiješ. Inšpiruješ množstvo ľudí, že investícia do vlastného zdravia (o členoch rodiny ani nehovoriac) prostredníctvom prípravy zdravej, výživovo bohatej stravy má svoj dôvod. Čo vravíš tým, ktorí za Tebou prídu s výhovorkami, aké je to komplikované/ťažké, že sa to prípadne nedá?

Najdôležitejšie v tomto procese je uvedomenie si toho, že túto zmenu ide človek robiť sám pre seba. Cieľom je, aby svoj život prežil na najlepšej možnej úrovni  s tým telom, aké dostal.

Pre niekoho to znamená, že je zdravý, silný a bude viesť bezproblémový život, iný sa narodil tak, že má predispozície na kopec zdravotných komplikácií. Aj v tejto situácii však máme možnosti –  isté druhy ochorení si vieme oddialiť alebo si priebeh choroby vieme dokonca uľahčiť prostredníctvom vyrovnaného a zdravého stravovania. Takýto spôsob nám životnú energiu nebude brať, ale naopak –  nám ju šetrí a dodáva na ten spôsob života, ktorý vedieme (alebo chceme viesť) a zároveň sme lepšie pripravení na udalosti, ktoré nás počas nášho života postretnú.

V opačnom prípade nám nesprávne výživovo nastavená strava len priťaží. Prirovnala by som to k situácií na benzínovej pumpe – je to akoby si naše auto po natankovaní predtým ako by sme niekam chceli ísť potrebovalo ešte hodinku či 2 odpočinúť. Na tento príklad sa možno dívame s jemným úškrnom, ale myslím, že len ukazuje, že v takomto prípade by sme niečo také neakceptovali. Pokiaľ ide o jedlo, je táto paralela veľmi výstižná – po najedení by sme nemali cítiť útlm, práve naopak. Ja a ani moje deti sa po „dotankovaní“ jedlom spomalení necítime. Je to spôsobené správnym výberom stravy, ale aj tu treba povedať, že na každého platí iné, treba len skúšať.

Chceš byť aj ty SUPERlady? Mať prezentáciu na našom webe?

Aby Vám už nikdy nič neuniklo!

Rada by si viedla svoj vlastný klub SUPERladies aj v tvojom meste?

mapa

OBCHODNÉ PODMIENKY

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV A GDPR

NA STIAHNUTIE

NAPÍŠTE NÁM

Created and Designed by Anton Trnka 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?