Meno: Eva Staroň
Povolanie: Lektorka tehotenskej a popôrodnej jogy, dula a laktačná poradkyňa
Motto: „Každá žena má v sebe obrovskú silu, treba jej len pomôcť ju znova objaviť.”

unnamed

BIO: Som lektorka gravid jogy, dula a laktačná poradkyňa, ale v prvom rade som mamina dvoch nádherných detí. Práve im z veľkej časti vďačím za to, že dnes robím to, čo ma baví a napĺňa.

Moja cesta začala po rokoch sedavého zamestnania, keď sa dlhé hodiny za počítačom, pracovné vypätie a stres ukázali vo forme bolestí chrbtice, skrátených svalov a oslabenej imunity. Vtedy som sa zoznámila s jogou. Už prvá hodina ma presvedčila o tom, že joga nie je len vynikajúce fyzické cvičenie, ale je to aj cesta ako spoznať seba samú a naučiť sa prežívať život naplno.

V tom období sme s manželom žili v Austrálii, kde som mala možnosť učiť sa od skvelých učiteľov, skúmať a spoznávať tie najrôznejšie štýly a školy jogy a hľadať to správne pre seba. Smer v živote mi však ukázala až moja dcéra. Tehotenstvo som si užívala naplno, bola som plná sily a energie, tešila som sa a aj vďaka joge som toto radostné obdobie prežila bez akýchkoľvek ťažkostí a bežných problémov. Uvedomovala som si, aký dôležitý je pohyb v tehotenstve, aký význam má uvoľnenie a pokojná myseľ pri pôrode a ako krásne vie joga toto všetko prepojiť. Cítila som, že toto poznanie chcem odovzdávať ostatným ženám a pomáhať im v tom, aby aj oni mohli radostne a v šťastí prežiť toto jedinečné obdobie vo svojom živote.

Prirodzený a rešepktujúci spôsob, akým sa narodili moje dve deti ma nasmeroval na cestu duly. Pri mojej práci som sa čoraz viac stretávala so ženami, ktorým chýba viera vo svoju vlastnú silu, dôveru vo svoje vlastné telo, chýba im podpora a povzbudenie. Verím, že pôrod má významný vplyv na zrod ženy ako matky, dieťatka aj ich vzájomný vzťah. To je dôvod, prečo ako dula stojím pri žene počas pôrodu, som jej psychickou aj fyzickou oporou, posilňujem jej dôveru v seba samú a podporujem ju v tom aby bol pre ňu pôrod posilňujúcim zážitkom.

Created and Designed by Anton Trnka 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?